Destek Hattı: 0532 232 2044
Bilgi veya Fiyat Almak İçin Tıklayın!

İletişim Formu

Ücresiz Muayene İmkanı

Destek Hattı: 0532 232 2044

Biz Sizi Arayalım!

Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz bilgiler hiç bir şart ve koşulda 3. taraflarla paylaşılmayacaktır.

MEDENLive Kasık Fıtığı Tedavisi Avantajları

Ücretsiz Muayene SGK ve Özel Sigorta Anlaşmalı

İstediğiniz gün ve saatte alabileceğiniz randevunuzda; A sınıfı anlaşmalı hastanelerimizde Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent doktorlarımıza Kasık Fıtığı muayenesi olurken her hangi bir ücret ödemezsiniz. Randevuya geldiğiniz de özel asistanlarımızın refakatiyle hızlıca muayene olup, arzu ederseniz aynı gün tedavi olabilirsiniz.

Türkiye'nin En İyi Doktoru Konforlu, Modern

MEDENLive Kasık Fıtığı Tedavisi Doçent Doktor Gökmen ÖZTÜRK tarafından MEDENLive’nin modern ve konforlu ortamında, laparoskopik teknik kullanılarak yapılmaktadır. MEDENLive Kasık Fıtığı Tedavisinden çok kısa bir süre sonra işinize geri dönebilirsiniz. Bu sayede tedaviden sonra gerçekleşen uzun iş gücü kayıplarını yaşamaz, hayatınızı aksatmazsınız.

Dikiş İzi Yok Kesin Tedavi. Tekrar Riski Yok!

Son teknoloji Yamali Kasık Fıtığı tedavisinden sonra Kasık Fıtığı rahatsızlığının tekrarlama riski minimum seviyededir. Yamalı Kasık Fıtığı Ameliyatının operasyon sonrası iyileşme süreci, diğer cerrahi operasyonlara göre çok daha konforludur. Yamalı Kasık Fıtığı tedavisinin diğer klasik cerrahi yöntemlere göre %100 daha başarılı sonuçlar verdiği klinik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır.

Hasta Sayısı
50,000+
Ameliyat Sayısı
5,000+

Kasık Fıtığı Tedavisinde 24 Senelik Tecrübe, Binlerce Mutlu Hasta!

Doç. Op. Dr Gökmen ÖZTÜRK, 15.01.1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamlayan ÖZTÜRK, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak doktora eğitimini 1994'te Bursa’da tamamlamıştır. Doktora eğitiminden sonra İstanbul’a dönen ÖZTÜRK, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, asistan doktor olarak hekimlik kariyerine adım atmıştır.

Asistanlık eğitimini tamamlamasının ardından 1998 yılında, Uzman Doktor unvanıyla görev almıştır. 2000 yıllarına gelindiğinde Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başasistan unvanıyla görevini istikrarlı olarak sürdürmüştür. 2000- 2006 yıllarında Trabzon Fatih Bölge Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekim Yardımcılığı unvanıyla doktorluk kariyerine devam etmiştir.

2006 yılından sonra Medipol Üniversitesi ve Nisa Hastanesinde Doç. Op. Dr. unvanıyla görev alan Gökmen ÖZTÜRK, aynı zamanda MEDENLive Sağlık Grubu iştirakına katılmıştır. Hekimlik alanında çok sayıda ileri düzey eğitim gören ÖZTÜRK, 2002 yılında Karadeniz bölgesinde ilk Laparoskopik Kolon Rezeksiyonu, Laparoskopik Reflü Ameliyatı, Laparoskopik Mide Ameliyatı, Mini Mide ByPassı, Laparoskopik Tüp Mide Ameliyatı, Mide Balonu (Intragastric Balloon®), Mide Botoksu ve Laparoskopik Kasık Fıtığı Onarımı gibi ameliyatları başarıyla gerçekleştirmiştir.

Fiyat Al

Size özel, MEDENLive kasık fıtığı tedavisi fiyatı almak için numaranızı bırakın biz sizi arayalım.

Kasık Fıtığı Nedir?

Fıtık, çok sık duyduğumuz, halk arasında yaygın bir rahatsızlık olması sebebiyle de kulaktan dolma bilgiler ve kişisel çabayla en çok tedavi edilmeye çalışılan hastalıklardan bir tanesidir. Herkesten duyarız; kesin çözümler, mutlaka bunu yapın, sürün kesin geçecekler…

Siz siz olun, fıtık gibi ciddi bir hastalığı işin ehli olmayan kişilere emanet etmeyin! Sıklıkla haber mecralarında gördüğümüz, fıtığı olanların tedavi olmak uğruna çektikleri; acılar, tedavi olmak yerine çok daha zarar görüldüğü ve felç riskleri oluştuğu aşikar. Doğru bilgiye ulaşmak, doğru tedavi biçimlerini keşfetme anlamında oldukça kıymetli.

Gerekli uyarımızı yaptıktan sonra MEDENLive Sağlık Grubu doktorlarına en sık sorulan sorular olan; Kasık Fıtığı Neden Olur? Kasık Fıtığı Belirtileri Nelerdir? Kasık Fıtığı Ameliyatı Nedir? gibi sorulara tıp dilinden uzak, anlaşılır ve yalın bir biçimde verdiğimiz cevaplara odaklanalım.

Kasık Fıtığı Belirtileri Nelerdir?
Neden Benim Başıma Geldi?

Evet, her şeyin bir nedeni var. Gün içerisinde çok fazla hareket halinde olduğumuzdan; ani mi hareket ediyoruz, taşıyamayacağımız kadar ağırlığın altına mı giriyoruz diye düşünmüyoruz. Sağlığımız için yaptığımız sporun, ya da tam tersi fazla kilolarımızın fıtığa yol açabileceğini hesaba katmıyoruz. Bunlar bizim müdahale edebileceğimiz, dikkat edersek engelleyebileceğimiz nedenler. Peki ya müdahale edemeyeceklerimiz? Kadınların büyülü dönemi hamilelik, karın içi basıncını arttırmasından ötürü fıtığa neden olabiliyorken, kronik kabızlık sonucu ve doğuştan da bu hastalığa sahip olunabiliyor.

Kasık Fıtığın oluşmaması için olabildiğince dikkatli davranabilirsiniz fakat bu önlemler yüzde yüz bir koruma sağlamayacaktır. Peki başınıza kasık fıtığı gibi bir problem geldiğinde ne yapacaksınız? İlk iş tabii ki de uzman bir doktora muayene olmak olmalı. Doktorunuz fıtığı inceledikten sonra sizin için en doğru tedavi yöntemini belirleyecektir.

Ameliyat Çözüm mü?
Kasık Fıtığı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyatlar her zaman gözümüzü korkutmuştur. Oysaki teknolojinin ilerlemesi beraberinde fıtığı çok daha kolay bir biçimde hayatımızdan çıkaran bir hastalık halini aldı. Kapalı (laparoskopik) olarak yapılan ameliyatlar çok daha konforlu ve ardında cilt yüzeyinde büyük bir yara izi bırakmayan bir ameliyat yöntemidir.

Hastaların aklına gelen ilk soru: Ameliyat çözüm mü?, Kasık Fıtığı tekrar eder mi? olacaktır. Günümüzde dikişle yapılan fıtık onarımlarında nüksetme oranının fazlalığı nedeniyle hastalar tarafından, ameliyata karşı ön yargı geliştiği gözlemlenir. Fakat günümüzde kasık ve göbek fıtığında yamayla onarımın yapılması, çok daha dayanıklı ve tekrar etmeyen bir tedavi imkanı sağlamıştır.

Açık yöntem ile daha önce nüksetmiş olan vakalarda bile etki eden, kapalı yöntemle yapılan uygulamalar, ameliyat sonrası dikiş problemi yaşatmadığı için de sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Yamayla yapılan onarım hakkında daha fazla bilgi almak veya ücretsiz olarak muayene olmak için 0532 232 2044 numarasından bizi arayabilir, veya iletişim formunu doldurarak bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Bilgi Al

Ücresiz Muayene İmkanı.

Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz bilgiler hiç bir şart ve koşulda 3. taraflarla paylaşılmayacaktır.

Uzmanlıklarımız

Laparoskopik Kapalı Kasık Fıtığı Ameliyatı

Kasık Fıtığı, teknolojinin gelişmesiyle birlikte laparoskopik yani kapalı olarak yapılmaktadır. Kapalı ameliyat tekniği ile yapılan kasık fıtığı ameliyatları, genel anestezi altında üç küçük kesi açılarak gerçekleştirilir. Bu üç küçük kesi sayesinde, karın içi görüntülenmesi yapılır, medikal cihazlar vasıtasıyla yama ile kasık fıtığı onarımı gerçekleştirilir. Kapalı teknik sayesinde ameliyat sonrasında büyük bir dikiş izi oluşmaz ve iyileşme süreci çok daha konforlu bir biçimde gerçekleşir.

Yamalı Kasık Fıtığı Onarımı

Kasık Fıtığı onarımı, daha önce herhangi bir teknikle tedavi edildiği halde tekrar eden fıtıklar için uygulanan bir tedavi onarım şeklidir. Dikiş ile onarımın yaşattığı handikapların varlığından dolayı günümüzde cilt yapısına dost yamalarla fıtık onarımları tercih edilmektedir. Yamalı kasık fıtığı onarımı, sadece mevcut fıtığı iyileştirmez aynı zamanda ileride oluşabilecek fıtıklarında önüne geçebilir. Yamalı kasık fıtığı kapalı teknikle gerçekleştirilir, böylelikle büyük bir ameliyat izinin oluşmasının önüne geçilir.

Açık Kasık Fıtığı Ameliyatı

Fıtıklar, karın içi basıncın ani artışı sonucu ortaya çıkar, daha önce klasik fıtık ameliyatıyla onarılmış fıtıklarda nüksetme oranı oldukça fazladır. Bu sebeple cildin anatomik yapısına uyumlu yamalarla fıtık onarımı yapılır. Ameliyat yeri fıtıklarının tekrar dikişle onarılması, fıtığın ileride nüksetme olasılığını arttıracağından ötürü, yamayla onarım tercih edilmelidir. Yama, dikişe oranla ani hareketleri tolere edebileceğinden ötürü fıtığın tekrar etme olasılığı oldukça düşüktür, aynı zamanda iyileşme süreci çok daha rahat olacaktır.

Ameliyat Yeri Fıtığı Onarımı

Fıtıklar, karın içi basıncın ani artışı sonucu ortaya çıkar, daha önce klasik fıtık ameliyatıyla onarılmış fıtıklarda nüksetme oranı oldukça fazladır. Bu sebeple cildin anatomik yapısına uyumlu yamalarla fıtık onarımı yapılır. Ameliyat yeri fıtıklarının tekrar dikişle onarılması, fıtığın ileride nüksetme olasılığını arttıracağından ötürü, yamayla onarım tercih edilmelidir. Yama, dikişe oranla ani hareketleri tolere edebileceğinden ötürü fıtığın tekrar etme olasılığı oldukça düşüktür, aynı zamanda iyileşme süreci çok daha rahat olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular