Destek Hattı: 0532 232 2044
Bilgi veya Fiyat Almak İçin Tıklayın!

İletişim Formu

Ücresiz Muayene İmkanı

Destek Hattı: 0532 232 2044

Biz Sizi Arayalım!

Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz bilgiler hiç bir şart ve koşulda 3. taraflarla paylaşılmayacaktır.

Obezite Cerrahisi Nedir?

Bariatrik Cerrahi ya da bilinen adı ile Obezite Cerrahisi; obez ve obezite sınırındaki hastaların ideal kilolarına ulaşmaları amacı ile midenin gıda alım kapasitesini düşüren ve/veya besin emilimlerini azaltmak için sindirim sistemine yapılan müdahalelerin genel adıdır.

Cerrahi müdahalede tek bir yöntemden, tek bir doğrudan söz edilmesi mümkün değildir. Her ne kadar kilo olarak hastalar ortak bir paydada buluşmuş olsalar bile, her bedenin durumu kendine özgüdür. Cerrahi bir yöntem belirlenirken; hastanın genel durumu, vücut kitle indeksi, varolan hastalıkları gibi birçok faktör baz alınarak doğru yöntem belirlenir.

MEDENLive Sağlık Grubu olarak; hasta ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz edebilmek ve hastalarımızın doğru tedavi ile buluşmasını sağlamak için Bariatrik Cerrahi alanında, son teknoloji tıbbi cihazları ve sistemleri kullanmaktayız. MEDENLive Obezite Cerrahisi branşında Mini Mide Bypassı(Mini Gastric Bypass) Ameliyatı ve Tüp Mide Küçültme(Sleeve Gastrectomy) gibi ameliyatları, Türkiye'de alanının en iyi hekimlerinden biri olan Doç Dr. Gökmen Öztürk gerçekleştirmektedir.

Doç. Dr. Gökmen ÖZTÜRK Obezite Cerrahisi Hakkında

Hasta Sayısı
50,000+
Ameliyat Sayısı
5,000+

Obezite Cerrahisinde 24 Senelik Tecrübe, Binlerce Mutlu Hasta!

Doç. Op. Dr Gökmen ÖZTÜRK, 15.01.1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamlayan ÖZTÜRK, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak doktora eğitimini 1994'te Bursa’da tamamlamıştır. Doktora eğitiminden sonra İstanbul’a dönen ÖZTÜRK, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, asistan doktor olarak hekimlik kariyerine adım atmıştır.

Asistanlık eğitimini tamamlamasının ardından 1998 yılında, Uzman Doktor unvanıyla görev almıştır. 2000 yıllarına gelindiğinde Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başasistan unvanıyla görevini istikrarlı olarak sürdürmüştür. 2000- 2006 yıllarında Trabzon Fatih Bölge Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekim Yardımcılığı unvanıyla doktorluk kariyerine devam etmiştir.

2006 yılından sonra Medipol Üniversitesi ve Nisa Hastanesinde Doç. Op. Dr. unvanıyla görev alan Gökmen ÖZTÜRK, aynı zamanda MEDENLive Sağlık Grubu iştirakına katılmıştır. Hekimlik alanında çok sayıda ileri düzey eğitim gören ÖZTÜRK, 2002 yılında Karadeniz bölgesinde ilk Laparoskopik Kolon Rezeksiyonu, Laparoskopik Reflü Ameliyatı, Laparoskopik Mide Ameliyatı, Mini Mide ByPassı, Laparoskopik Tüp Mide Ameliyatı, Mide Balonu (Intragastric Balloon®), Mide Botoksu ve Laparoskopik Kasık Fıtığı Onarımı gibi ameliyatları başarıyla gerçekleştirmiştir.

Doktora Danış

Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz bilgiler hiç bir şart ve koşulda 3. taraflarla paylaşılmayacaktır.

Uzmanlıklarımız

SADI-S (Duodenal Switch) Ameliyatı

SADI-S (Duodenal Switch) Ameliyatı

Çağımızın en büyük problemlerinden biri obezite sorunu. Genel olarak obezite, sürekli kilo alıp verme döngüsü ile başlayan ve hızla kilo artışı ile süregelen bir süreç ile ortaya çıkmaktadır. Spor ya da beslenmeyi profesyonel yardım almadan düzene koymaya çalışmak, özellikle obez bir birey için oldukça zor hatta neredeyse imkansızdır. Gelişen teknoloji ile birlikte obezite ile savaşta, en etkili yöntemlerden biri olan, SADI-S ameliyatıyla beraber hasta çok daha kısa sürede sağlıklı bir biçimde kilo verebilmektedir. SADİ-S; klasik tüp mide ameliyatına ek olarak yapılan, bağırsak müdahalesini içeren geniş kapsamlı bir obezite ameliyatıdır. Aynı zamanda SADİ-S, geleneksel Duodeal Swich ameliyatının gelişmiş ve modern versiyonuna verilen addır.

Tüp Mide Küçültme (Sleeve Gastrectomy)

Tüp Mide Küçültme (Sleeve Gastrectomy)

Mide küçültme ameliyatı en basit tabir ile midenin tüp şeklinde kalacak biçimde büyük bölümünün kesilerek çıkarılmasıdır. Burada istenilen Midenin hacmini küçültülerek yemek borusu devamı niteliğinde olmasıdır. Yemek borusu devamı gibi olan mide yaklaşık %80 oranında küçülmüştür ve gıda alımı kısıtlanmıştır. İştah ile ilgili olan kısım ameliyat esnasında alındığı için azalan gıda alımı ve kaybolan iştah ile hasta çok hızlı bir şekilde kilo vermeye başlar. Mide küçültme ameliyatı kapalı ameliyat yöntemi olan laparoskopi ile yapılır. Obezite ile mücadelede en etkili yöntemlerden birisi olan bu ameliyatta bağırsaklarda işlem uygulanmaz.

Mide Balonu (Intragastric Balloon®)

Mide Balonu (Intragastric Balloon®)

Mide Balonu (Intragastric Balloon®) günümüzde obezite ile mücadelede sıkça başvurulan bir tedavi yöntemidir. Mide Balonu, ameliyatsız olarak mide içerisine yerleştirilen silikon bir balon sayesinde kişinin hızlı bir biçimde kilo vermesine dayanan bir tedavidir. Mide Balonu; midenin içine silikon bir balon yerleştirilerek, midenin gıda alım kapasitesini düşüren, böylece hastanın çok daha rahat bir biçimde kilo vermesine yarayan bir tedavi yöntemidir. Uygulama sırasında hasta, genel anestezi altında değildir. Hasta, cerrahi bir işlem olmamasından dolayı operasyon öncesi ve sonrası çok daha konforlu bir biçimde günlük rutinine dönebilir.

Şeker Hastalığı (Transit Bipartisyon)

Şeker Hastalığı (Transit Bipartisyon)

Son yıllarda tip 2 diyabet hastalığının tedavisi için hem cerrahi hem de medikal olarak birçok tedavi yöntemi denenmektedir. Şeker Hastalığı (Transit Bipartisyon) Ameliyatı içerisinde yapılan mide küçültme ameliyatı ile obezite ve tip 2 diyabet hastalığının sorunları, tek bir ameliyat ile çözüme kavuşturulmaktadır. Günümüzde şeker hastalığının tedavisi için cerrahi ve cerrahi olmayan birçok yöntem denenmektedir. Cerrahi yöntemler arasında; ileal interpozisyon, gastric bypass,transit bipartisyon gibi operasyonlar bulunmaktadır. Obezite gibi tip 2 diyabet ile ilişkili hastalıklarda ise tüp mide ameliyatı uygulanabilmektedir. Tip 2 diyabet hastalığının tedavisinin, tüp mide ameliyatı ile birlikte yapılması sayesinde; mide hacmi küçülür ve düzenlenen bağırsak geçişiyle birlikte, hastanın kilo vermesi ve Tip 2 diyabet hastalığının iyileşmesi sağlanır.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı Al

Size özel, MEDENLive tüp mide tedavisi fiyatı almak için numaranızı bırakın biz sizi arayalım.

Tüp Mide Tedavisi Olanlar Anlatıyor

Bilgi Al

Ücresiz Muayene İmkanı.

Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz bilgiler hiç bir şart ve koşulda 3. taraflarla paylaşılmayacaktır.

Doç. Dr. Gökmen Öztürk Yanıtlıyor

Sıkça Sorulan Sorular